English

Początkiem 2018, HPE wprowadziło oficjalnie do sprzedaży nowy serwer dedykowany na rynek HPC, ukierunkowany do używania z systemami „Deep learning” i tworzenia sztucznej inteligencji. a6500g10

Jest to platforma / serwer: HPE Apollo 6500 Generacji 10 (zwany również jako HPE ProLiant XL270d Gen10 Server). Serwer umożliwia zainstalowanie do 8 modułów GPU Nvidia (P100, V100) połączonych ze sobą (każde GPU z każdym!) ultra szybką magistralą NVLink w wersji 2.0. Daje to moc obliczeniową na poziomie 125 TFlops (w pojedynczej precyzji) z JEDNEGO serwera!

Kontynuuj →

Wielu z nas zastanawia się jak wydając niezbyt dużą kwotę stworzyć kompleksowe i wydajne rozwiązanie serwerowe dla firmy lub przedsiębiorstwa, pozwalające na uruchomienie potrzebnych do działania usług takich jak domena Active Directory, serwery DNS, serwery plikowe, programy księgowe (itp.), które dodatkowo będzie w 100% odporne na awarię dowolnego serwera jak i systemu dyskowego oraz będzie zapewniało bezprzerwowe działanie naszej firmy, mimo wystąpienia takiej awarii.

Kontynuuj →

Przewiduje się, że najbliższe lata będą erą systemów składowania petabajtów danych i miliardów plików.
 

Logo Scality

Scality RING

Megatel i HPE wybrało Scality RING Object Storage jako rozwiązanie, które spełnia wszystkie wymagania przedsiębiorstw i instytucji potrzebujących miejsca na lokalne składowanie petabajtów danych, równocześnie wymagając szybkiego i pewnego dostępu do nich.

Kontynuuj →

Ostatnio omawialiśmy biznesowy sposób współdzielenia i udostępniania plików przez Acronis Access Advanced.
Jest to system w którym oprócz licznych funkcji dużą role przywiązuje się do bezpieczeństwa. Zazwyczaj w firmach bądź grupach współdzielenie plików odbywa się na podstawie Dropboxa. Dlaczego więc Acronis Access Advanced a nie Dropbox ?

Kontynuuj →

Współdzielenie i udostępnianie plików stanowi trzon pracy grupowej. Platforma lub system do wymiany plików działa zarówno w małych jak i dużych firmach, jednak w różnej postaci. Współpraca w małych grupach może odbywać się poprzez wymianę plików mailem, firmowego NASa lub rozwiązania chmurowe np. Dropbox. Wraz ze wzrostem liczebności grupy lub rozwojem firmy takie metody współpracy przestają spełniać nasze wymagania. Wymiana plików poprzez email na dłuższą metę staje się zupełnie nie praktyczna, firmowy NAS na którym w końcu zabraknie miejsca lub jego wydajność spadnie do nieakceptowalnego poziomu lub obniżone bezpieczeństwo poprzez przechowywanie naszych plików na zewnątrz naszej organizacji – jak więc powinno to wyglądać ?

Kontynuuj →

Do pracy grupowej często wykorzystujemy wspólną przestrzeń dyskową. Na początku wystarczają małe urządzenia lub serwery czy macierze udostępniające zasoby dyskowe przez protokoły NFS, SMB/CIFS.  Razem z rozwojem firmy zwiększa się zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową a niestety takich urządzeń nie da się w łatwy sposób rozbudować i zazwyczaj konieczne jest ich zastąpienie przez nowe, większe ale i znacznie droższe systemy. Ciągłe wymiany sprzętu i zastępowanie ich coraz to nowszymi wersjami pociąga za sobą spore koszty. Na rynku powstają więc rozwiązania scale-out NAS które umożliwiają rozbudowę poprzez  dołączenie kolejnego węzła do naszego systemu. Scality, które zagościło już na naszym blogu idealnie wpisuje się w potrzeby klienta odnośnie współdzielonego dysku. Wpis wyjaśni Wam gdzie najlepiej go użyć i jakie możliwości oferuje w porównaniu do typowych rozwiązać scale-out NAS.

Kontynuuj →

Internet of Things, czyli Internet Rzeczy to koncepcja wg której urządzenia połączone do sieci mogą wysyłać, wymieniać lub przetwarzać dane.  Z dnia na dzień urządzeń połączonych do sieci jest coraz więcej: zegarki, telefony, ubrania, sprzęt AGD czy nawet samochody. Każde z urządzeń generuje dane, które możemy zbierać, analizować i przetwarzać wyciągając z nich kolejne informacje i wnioski. Danych z roku na rok przybywa i jest ich coraz więcej a prognozy na kolejne lata podają już wielkości danych w zettabajtach.

Potrzebujemy platformy do zbierania i analizowania dużej ilości danych. Możemy samodzielnie dobierać narzędzia, technologie i oprogramowanie, które pomoże nam to zrobić. Lepiej jednak zaufać sprawdzonym zestawom narzędzi jakie oferuje firma Hortonworks.

Kontynuuj →

W dobie wszechobecnej chmury i wielkich ilości danych działy IT muszą zapewnić przestrzeń dyskową współpracującą z całym zmieniającym się środowiskiem.
Tak jak otaczające ją systemy IT, przestrzeń dyskowa powinna być skalowalna, łatwa w rozbudowie, umożliwiająca łatwą integracje z chmurą oraz oferować dostęp przez dobrze znane protokoły jak SMB/CIFS czy NFS. Pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa, rozumianego jako zabezpieczenie przed utratą danych oraz pomoc i wsparcie ze strony producenta. Czy taki system dyskowy istnieje ? Tak to Scality !

Kontynuuj →

Każdego dnia wiele firm instaluje i uruchamia nowe aplikacje oparte o standardowy zestaw LAMP.owncloud

Po pewnym czasie nasza zainstalowana aplikacja odnosi „sukces”. Ilość obsługiwanych klientów rośnie, ilość danych również. W takiej chwili stajemy przed wyzwaniem zapewnienia użytkownikom/klientom nieprzerwanego dostępu do naszej aplikacji oraz jej wysokiej wydajności.

Aby to osiągnąć musimy naszą aplikację skalować zapewniając możliwość nieprzerwanej pracy i łatwość rozbudowy.

Na pytanie jak to zrobić odpowiadamy na przykładzie skalowania aplikacji owncloud.

Kontynuuj →

Od dzisiaj HPE wyznaczyło nowy standard w gęstości upakowania akceleratorów graficznych, wprowadzając na rynek obudowę HPE Apollo 6500.

Obudowa w wielkości 4U może pomieścić dwa serwery XL270 Gen9, w których zainstalowane może być do ośmiu akceleratorów GPU. Daje nam to możliwość zainstalowania aż 16 akceleratorów GPU w 4U.

Jest to idealne rozwiązanie dla takich dziedzin jak machine learning, deep learning oraz dużych klastrów obliczeniowych HPC.

Węzły Xl270 Gen9 moga zostać wyposażone w dwa najnowsze procesory Intel Xeon E5-2600 v4, 512GB DDR4 2400MHz, oraz 8 kart GP GPU NVIDIA, AMD lub XEON Phi.

 

HPE Apollo 6500

HPE XL270 Gen9, 2U, 8x GP GPU, 2X Intel Xeon E5-2600 v4 Broadwell

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu zapraszamy na stronę HPE.

W razie chęci uzyskania szczegółowych informacji poznania cen zapraszamy do kontaktu.